Oferujemy montaż klimatyzacji dla klientów indywidualnych w Tarnowie i sąsiednich miejscowościach w zasięgu godziny jazdy od Tarnowa. Nasza firma specjalizuje się w instalacji klimatyzacji i oferuje pełen zakres usług, aby zapewnić komfort w Twoim domu czy biurze.

Nasz zespół wykonuje montaż klimatyzacji w Tarnowie oraz okolicach. Montaż klimatyzacji to nie tylko usługa, ale przede wszystkim inwestycja w komfort i zdrowie. W ciepłe dni klimatyzacja zapewnia chłodzenie, a w chłodniejsze dni może służyć jako dodatkowe ogrzewanie, ponieważ mało kto pamięta, że klimatyzatory to są pompy ciepła powietrze-powietrze. Każdy rodzaj pomp ciepła ma jako główną zaletę korzystny współczynnik przemiany energii elektrycznej w cieplną. Dla standardowej pompy ciepła jaką jest klimatyzator ten współczynnik oscyluje między 2 a 3. Oznacza to, że z 1 kWh energii elektrycznej pozyskamy nawet 3 kWh energii cieplnej.

Na terenie Tarnowa montaże realizujemy średnio do dwóch tygodni od przyjęcia zlecenia, co niewątpliwie jest dużym atutem naszej firmy.

Regularne czyszczenie klimatyzacji jest kluczowe dla jej długotrwałej i efektywnej pracy. Niewiele osób jednak decyduje się na przedłużone gwarancje urządzeń, ponieważ w takim wypadku jest wymagany serwis co 6 miesięcy, co daje dodatkowy koszt w okolicy 550 - 600 zł i w efekcie po 5 latach koszt dwóch serwisów w roku zbliża się do kosztu nowego urządzenia.

Serwis klimatyzacji pomaga w utrzymaniu wysokiej jakości powietrza w pomieszczeniach. Zanieczyszczenia, kurz i inne czynniki mogą wpływać na wydajność systemu i zdrowie użytkowników. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie przeprowadzać konserwację klimatyzacji.

Instalacja klimatyzacji z reguły nie trwa dłużej niż kilka godzin, choć czas montażu jest uzależniony od stopnia skomplikowania montażu, lokalizacji jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz możliwości dociągnięcia zasilania. Z reguły, jeżeli mamy prosty system klimatyzacji to montaż nie trwa dłużej niż jeden dzień roboczy.

To pytanie można porównać do pytania "ile wody zużywa zmywarka?". Odpowiedź choć niewdzięczna, zawsze jest taka sama. "To zależy".

Klimatyzatory z reguły mają klasę A+ lub A++ i nie są urządzeniami prądochłonnymi, ale to zależy od sposobu użytkowania i doboru urządzenia. Jeżeli na pomieszczenie 70 m2 zastosujemy klimatyzator o mocy 2.5 kW to będzie on potrzebował dużo energii i będzie generować duże zużycie prądu a i tak nie będzie wydajny. W tej kwestii ważny jest nie tylko profesjonalny montaż, ale także doradztwo na etapie doboru urządzenia. Podsumowując - zużycie prądu jest zależne od sposobu użytkowania i poprawnego doboru.

Odpowiedź brzmi prosto - wszędzie. W domach i biurach, ponieważ w każdym pomieszczeniu, w którym wskazany jest montaż urządzeń klimatyzacyjnych. Klimatyzator ma nie tylko możliwość chłodzenia, ale większość z nich cechuje się wydajną funkcją grzania.

Jednostka zewnętrzna jest montowana na ścianie zewnętrznej. Aby ograniczyć koszt montażu jednostka zewnętrzna nie powinna być dalej niż ok. 3 metry od jednostki wewnętrznej.

Jeżeli nie mamy możliwości ani miejsca na montaż takiego zestawu to alternatywą są klimatyzatory przenośne dostępne w każdym sklepie z AGD. Choć mniej wydajne, to są "jakąś" alternatywą i nie generują problemu, kiedy zdecydujemy się na przeniesienie klimatyzatora.

Ważne jest także, aby mieć na względzie przepływ powietrza. Planujesz wykonanie ocieplenia, poinformuj o tym montera. Założy inny wieszak, tak aby ten przepływ był zachowany nawet po ociepleniu budynku.

Multisplit to rozwiązanie ciekawe w kwestii oszczędności miejsca i oszczędności czasu montażu klimatyzacji. O to rozwiązanie pyta poza klientem biznesowym wielu klientów indywidualnych chcących zachować estetykę domu. Jest to system gdzie jeden klimatyzator na zewnątrz zasila kilka jednostek wewnętrznych.

Czy to rozwiązanie ma w takim razie wady?

Można by pomyśleć, że montaż klimatyzacji w tym systemie będzie tańszy, no bo przecież instalacja przebiega sprawnie, a urządzeń jest mniej.

Rzeczywistość jest zgoła inna, dlatego ważna jest najpierw darmowa wycena. Najczęściej to rozwiązanie dla 2 i 3 jednostek wewnętrznych jest droższe lub bardzo zbliżone do 3 osobnych systemów. Zastanawiając się nad montażem klimatyzacji warto też wziąć pod uwagę fakt, że jeżeli dojdzie do awarii jednostki zewnętrznej, to tracimy klimatyzację w każdym pomieszczeniu, dlatego warto rozważyć najpopularniejsze rozwiązanie dla domu i mniejszych zakładów pracy - czyli montaż osobnej klimatyzacji do każdego pomieszczenia.

Montaż klimatyzacji w domach, gdzie zamontowana jest fotowoltaika jest fantastycznym sposobem na zwiększenie autokonsumpcji. Fotowoltaika najwięcej energii produkuje w miesiące ciepłe. To wtedy są upalne dni, gdzie albo decydujemy się na świeże powietrze podczas robionego przeciągu, choć temperatury to mocno nie zbije, albo szczególnie w mocno nasłonecznionych mieszkaniach montujemy klimatyzator.

W branży klimatyzacji praktycznie każdy oferuje bezpłatną wycenę. Wybierając klimatyzację zależy nam, aby było to optymalne rozwiązanie dopasowane do naszego pomieszczenia i najbardziej skuteczne pod kątem chłodzenia jak i grzania.

Hasła takie jak "profesjonalny montaż", "pełen profesjonalizm", specjaliści pierwszej klasy" albo "specjaliści od klimatyzacji" ma na swoich sztandarach praktycznie każda firma.

W TARWAT prace wykonujemy po pierwszej wizycie u klienta, gdzie dostanie on dokładną wycenę. Montaż klimatyzacji przeprowadzany jest dopiero po dokładnych ustaleniach i doradztwie.

Darmowa wycena jest standardem, ale jak zaczyna się walka ceną nie zważając na potrzeby w biurach czy domu klientów to już jest patologia prowadząca w efekcie do stwierdzeń, że klimatyzatory są niewydajne, systemy klimatyzacyjne nie zdają egzaminu etc.

Najczęściej zadawane pytania podczas rozmów telefonicznych to te o cenę. Ile kosztuje klimatyzacja z montażem?

Tutaj odpowiedź to zależy ma bardzo dobre uzasadnienie.

Koszty montażu klimatyzacji w Tarnowie i pozostałych miejscowościach w naszym zasięgu są zależne od potrzeb każdego lokalu, jego metrażu i oczekiwań od systemu klimatyzacji.

Zastanawiając się nad montażem klimatyzacji wielu klientów pomija zastosowanie ogrzanego powietrza jako wsparcie ogrzewania centralnego, a klimatyzatory ścienne mogą nawet przejąć rolę głównego źródła ogrzewania domu letniskowego lub dobrze ocieplonego.

Pod spodem wskazujemy przedział cenowy różnych rozwiązań, aby każdy klient miał orientację w jakim przedziale cenowym jest montaż klimatyzacji - Tarnów.

Cena zawiera montaż podstawowy, tj:

 • wykonanie przewiertu w ścianie
 • zainstalowanie jednostki wewnętrznej we wskazanym miejscu
 • zainstalowanie jednostki zewnętrznej (do 3 metrów wysokości, w innym wypadku należy miejsce uzgodnić)
 • wykonanie instalacji pomiędzy jednostkami (do 3 metrów, cena bez koryt)
 • podłączenie do instalacji elektrycznej (do 3 metrów)
 • podłączenie odpływu skroplin (do 5 metrów)
 • próba szczelności
 • wykonanie próżni
 • uruchomienie oraz sprawdzenie działania klimatyzacji
 • Gree Airy - 2,70 - 7,10 kW - 4900 - 6500 zł
 • Gree Pular - 2,5 - 6,2 kW - 3550 - 5150 zł
 • Gree Pular Pro - 2,7 - 7,1 kW - 4050 - 5850 zł
 • Gree Clivia - 2,70 - 7,10 kW - 4550 - 6250 zł
 • Gree Fairy - 2,7 - 7,0 kW - 4250 - 6050 zł
 • dodatkowy metr instalacji freonowej - 100 zł
 • wykucie metra bruzdy na instalację w cegle 50 zł
 • wykucie metra bruzdy w betonie - 100 zł
 • doprowadzenie zasilania z rozdzielni - 40 zł metr bieżący (zawiera korytko)
 • prowadzenie instalacji w korycie montażowym - 45 zł metr bieżący
 • instalacja na wysokości wymagającej podnośnika - do ustalenia
 • dostawa i instalacja pompki skroplin - 600 zł