Pompy ciepła i szafy hydrauliczne tego producenta powoli zdobywają Polski rynek pomp ciepła w segmencie premium.

Co wyróżnia tego producenta na tle chińskich marek poza krajem pochodzenia?

Propanowe pompy ciepła z serii R290 PRO (powietrze woda) są dostępne w dwóch przedziałach mocy:

Pompa ciepła PRO - N 7 kW ma zakres od 1kW do 7kW swojej mocy grzewczej.
Pompa ciepła PRO - R 18 kW ma zakres od 3kW do 18kW swojej mocy grzewczej.

Wybierając taką pompę ciepła możemy dobrać urządzenie nawet jeżeli nie jesteśmy pewni zapotrzebowania budynku na energię (zawsze zalecamy prawidłowy dobór pompy ciepła, więcej informacji TUTAJ), lub wiemy że z czasem zapotrzebowanie może się zmienić.

Ze względu na możliwość modulacji pompa ciepła tej serii to energooszczędne źródło energii. Oznacza to, że urządzenie reguluje swoją moc pracy w zależności od zapotrzebowania budynku na ciepło i zapotrzebowanie ciepłej wody użytkowej.

Seria R290 PRO spełnia warunki programu czyste powietrze i świetnie nadaje się do ogrzewania budynków jednorodzinnych jak i większych obiektów.

Pompy ciepła z tej serii oczywiście mają też funkcję chłodzenia pomieszczeń. Warto mieć jednak świadomość, że w wypadku instalacji podłogowej uzyskujemy efekt zimnej podłogi co nie zawsze musi być przyjemne, a zdecydowanie wydajniejszym rozwiązaniem chłodzenia pomieszczeń są klimatyzatory, które szybko schłodzą bezpośrednio powietrze.

Propanowa pompa ciepła tego producenta w połączeniu z szafą hydrauliczną (wszystkie elementy potrzebne do działania instalacji grzewczej w kompaktowej obudowie, więcej o szafach hydraulicznych) to pewność długiej i niezwodnej pracy. Warto wiedzieć, że w warunkach gwarancji jest zapis obligujący nas do podłączenia urządzenia do sieci internet, dzięki czemu mamy możliwość sterowania pracą urządzenia poprzez wygodną aplikację, gdzie ustawimy temperaturę w domu, a także temperaturę ciepłej wody. Serwis będzie miał podgląd do parametrów pompy, więc w razie awarii, które się zdarzają bardzo rzadko, będzie od razu wiadomo gdzie szukać przyczyny problemu. Sam montaż trwa ok. 2 dni.

Jak należy się przygotować na montaż tej pompy ciepła w nowym domu?
Instrukcję przygotowania kotłowni zamieściliśmy na naszej stronie - zobacz.

 • Ekologiczny czynnik chłodniczy R290 – nie wymaga regularnych przeglądów
 • Temperatura wyjściowa pracy do 70°C bez użycia zasilacza awaryjnego
 • Sprężarka Scroll Copeland
 • Ciągle kontrolowana moc sprężarki i wentylatora
 • Elektronicznie sterowany zawór rozprężny
 • Sterowanie mocą pompy cyrkulacyjnej
 • Zdalny nadzór
 • Kontrola przez Internet
 • Aplikacje na Androida i iOS
 • Współpraca z instalacją fotowoltaiczną
 • Konstrukcja ze stali nierdzewnej
 • Bardzo cicha praca

W wypadku tego produktu taca ociekowa nie posiada kabli grzewczych. Układ jest tak skonstruowany, aby energię, która jest wykorzystywana do procesu odszraniania wykorzystać także do ogrzania wody ociekającej, dzięki czemu kable grzewcze stały się zbędne.

W porównaniu z innymi pompami ciepła wiatrak jest zamontowany z tyłu urządzenia. Dzięki takiemu posunięciu mamy cichszą pracę i wysoką wydajność.

Pompa ciepła R290 PRO jest produkowana w Europie i warto mieć to na względzie podczas dokonywania wyboru.

Wygląd zewnętrzny. W tym przypadku pompa ciepła nie wygląda jak duży klimatyzator, a jej wygląd zewnętrzny jest bardzo przyjemny dla oka. Obudowa ze stali nierdzewnej zdecydowanie się wyróżnia na tle konkurencyjnych pomp.

Pompy ciepła montujemy na terenie małopolski i podkarpacia. Jeżeli lokalizacja inwestycji jest do 1,5h jazdy samochodem od Tarnowa to z radością przyjedziemy zamontować u ciebie nowe źródło energii grzewczej. W wypadku kiedy lokalizacja inwestycji jest nieco dalej prosimy o kontakt.

Nie jest to produkt dostępny od ręki. Ponieważ jest to produkcja europejska w mniejszej fabryce niż posiadają chińskie marki czas oczekiwania na urządzenie potrafi sięgnąć 3 miesięcy. Naszym zdaniem zdecydowanie warto poczekać.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji lub chcesz zamówić montaż, skontaktuj się z nami.
Chętnie podpowiemy i pomożemy jak wybrać najlepsze rozwiązanie.